Sebastián Gembický – najlepší útočník turnaja Development Cup 2018

Najlepší strelec celej súťaže v kategórii U17, Sebastián Gembický (16) sa pred rokom a pol rozhodol, že ďalšie futbalové kroky bude robiť v MOL Football Academy. O tom, že urobil dobre, niet pochýb.

Sebastián Gembický: Som na správnom mieste!

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili vo svojom štvrtom zápase na turnaji Development Cup v skupine o 4.-6. miesto nad Belgickom vysoko 5:0. Hetrikom sa blysol útočník DAC Dunajská Streda Sebastián Gembický.

Sebastián Gembický pochádza z malej dedinky Hodejovec pri Rimavskej Sobote.

V našej momentálne najúspešnejšej vekovej kategórii ho vedie tréner Martin Žamba, ktorý pôsobí aj pri reprezentácii Slovenska U17 ako asistent trénera Samuela Slováka. So svojím zverencom sa tak stretáva aj na reprezentačnej úrovni. „Gembo je typický útočne ladený hráč, ktorý má dobrý výber miesta v pokutovom území súpera a s tým spojený čuch na góly. V jesennej časti potiahol svoje mužstvo dôležitými presnými zásahmi. Vďaka nim si vypýtal taktiež pozvánku do slovenskej reprezentácie. Vyšiel mu najmä posledný turnaj Development Cup v Minsku, kde sa stal najlepším útočníkom turnaja a podarilo sa mu streliť päť gólov,“ 

imageprezradil kouč našej sedemnástky. Aj vďaka výkonom v Bielorusku dostal Gembický pozvánku na najbližšiu reprezentačnú akciu, ktorou bude medzinárodný turnaj La Manga v Špianielsku v dňoch 6. až 13. februára.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Len tak ďalej Sebo, držíme Ti palce.